כתבת תוכן

mghzk6A1-bbbb

בעל עסק והבנק – מתכון לזוגיות מוצלחת מאת: משה יסקין רו"ח

האם יש דבר שפחות מזכיר מערכת יחסים רומנטית מאשר הקשר שלך, כבעל עסק, עם הבנק שבו אתה מנהל את החשבון? התשובה של רובנו תהיה: כנראה שלא. אך בכל זאת, מניסיוני הרב בתחום, ההתייחסות אל הקשר עם הבנק כאל חלק ממערכת יחסים, נכונה מאוד לבעלי עסקים וגורמת להם להבין שכמו בקשר עם בת/בן זוג, יש חשיבות רבה לכל שלב ביחסים, לבנייה נכונה ומדורגת, ליחסי אמון, חברות, שותפות, מבחנים ועוד. אני לא חושב שאתה צריך להתאהב בבנקאי שלך, אבל ידוע שאהבה היא רק חלק ממערכת יחסים מוצלחת.

הפגישה הראשונה עם הבנק דומה מאוד לבליינד דייט. שמעת על האדם שאתה עומד לפגוש, קראת אודותיו באינטרנט, אתה מלא ציפיות ולפעמים יש לך פרפרים בבטן. אתה שואל את עצמך: איך ייראה הבנקאי? האם הוא חייכן או רציני? האם הוא יבוא לשמוע או להשמיע? האם יתייחס אליך רק כאל מקור הכנסה לבנק או שיראה את האדם שבך? על כל השאלות האלה אין לך יותר מדי השפעה, ולכן נתרכז באלמנטים שנמצאים תחת שליטתך.

 

 1. למד על הבנקאי לפני הפגישה וקבל המלצות
  כמו שלא תצא לפגישת היכרות עם אישה שלא שמעת עליה דבר, נסה ללמוד כמה שיותר על האדם שמולך, כדי שתגיע לפגישה מוכן. כמובן שיש חשיבות רבה גם לממליץ. עדיף דייט עם בת זוג פוטנציאלית שחבר טוב, שאתה סומך עליו, המליץ עליה בחום, ולא סתם להיפגש עם אישה שהדודה שמעולם לא פגשה אותך או אותה חושבת שהיא שידוך טוב עבורך, רק מפני ששניכם פנויים.
 2. חשוב הרושם הראשוני שתעשה
  כמו בפגישה עיוורת, השלב החשוב ביותר בפגישה עם הבנקאי הוא הרגע הראשון, בו נקבע הרושם הראשוני. אל תבוא לפגישה עם ג'ינס וגופיה, כי אם תעשה כן, זו תהיה ההתייחסות שתקבל. הבנקאי מולך יהיה לבוש בחולצה מכופתרת ועניבה, ועליך לעמוד באותו קוד לבוש (ניתן לוותר על העניבה אם זה ממש לא אתה). צריך לעשות זאת גם כדי להראות לבנקאי שאתה מכבד אותו ואת המקצוע שלו וגם כדי שהוא יתייחס אליך ברצינות הראויה. במסגרת אותו רושם ראשוני, כדאי שתגיע לפגישה עם תיק שנראה טוב ולא מסמורטט ושתרשום את מה שהבנקאי אומר לך. ברגע שדברים כתובים, הם מקבלים משנה תוקף, ושניכם תתייחסו ברצינות לפגישה ותיצרו את הדבר החשוב ביותר במערכת יחסים – התאמת ציפיות. מהרגע הראשון, שניכם צריכים להסכים שהולכים על יחסים לטווח הארוך ולא על סטוץ ללילה…
 3. small talk
  חשוב מאוד שתנסה להבין מי האדם שיושב מולך. מהר מאוד תגלו שיש ביניכם נקודות השקה ונושאים משותפים שיהפכו את הקשר לחברי ולא רק לקשר טראומטי בין בנקאי ללקוח.
  ייתכן שעכשיו, כשאתה קורא את המאמר הזה, קשה לך להבין למה חשוב שתדע כמה ילדים יש לבנקאי שלך, אבל שאלות כמו זו יסייעו להביא את הבנקאי להתייחס אליך כמו לבן אדם ולא כמו למספרים אדומים שמסמנים את המינוס בחשבון. תצטרך את ההתייחסות הזאת בעת צרה.
 4. הצג את עצמך בבהירות ובאופן מסודר
  לאחר מכן, הצג את עצמך. תן לבנקאי מעין פרזנטציה קצרה עליך ועל העסק שלך. אתה צריך להציג את הדברים בבהירות ובאופן מסודר. הבנקאי צריך להבין שיושב מולו אדם רציני, שלא מסתכל על העסק כהרפתקה אלא יודע לאן הוא הולך. אתה צריך לזכור שאתה רוצה לקבל ריביות טובות, הלוואות ומסגרת אשראי. כל אלה הם פונקציה של הרושם שתיצור עם הבנקאי, שהרי הבנק ירצה להיכנס למערכת יחסים עם מי שנראה שיגיע רחוק ולא עם כל פנטזיונר מהרחוב.

 

לאחר שיחת ההיכרות, כשאתם כבר מכירים האחד את השני, ניתן לעבור לשלב הבא – תקופת ההיכרות. המשך יבוא….

 

 

שתפו כתבה: